reklama
reklama

Wieża widokowa na Radziejowej zimą

dodano: 2023-11-28 21:06 | aktualizacja: 2023-12-03 18:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: podroze.satkurier.pl

Beskid Sądecki - Radziejowa wieża widokowa Jako że zimowa aura zachęca do wędrówek po górach, chciałabym przypomnieć wyjątkowe miejsce, jakim jest wieża widokowa na Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Ten krótki artykuł z cyklu „Świat na fotografii” stanowi rozszerzenie tekstu z 2020 r. „Beskid Sądecki: Schronisko PTTK na Przehybie i Radziejowa zimą” - zawiera niepublikowane dotąd fotografie oraz aktualizację dotyczącą dostępności wieży.

Widok z wieży na Radziejowej na Tatry, fot. Anita K.
Beskid Sądecki - Radziejowa wieża widokowa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Z wieży na Radziejowej rozciągają się przepiękne widoki m.in. na Tatry, Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Wyspowy i Pieniny. Na tarasie widokowym znajdują się cztery tablice z opisanymi szczytami poszczególnych pasm.
 
Widok na Radziejową z czerwonego szlaku, od północnego zachodu
Widok z Radziejowej na północny zachód: wieża telewizyjna RTON Szczawnica / Przehyba o wysokości 87 m, w oddali wieża na Gorcu
Zbliżający się zachód słońca nad Tatrami
Widok z Radziejowej na południowy zachód: Tatry
Widok z Radziejowej na południe
Widok z Radziejowej na zachód: Tatry, Trzy Korony (Pieniny), Pilsko, Babia Góra (Beskid Żywiecki) i Lubań (Beskid Wyspowy)
Widok z Radziejowej na północny zachód: Beskid Wyspowy

Opublikowane w tym artykule fotografie zostały zrobione w lutym 2020 r., a więc jeszcze przed otwarciem wieży. Dziś drewno, z którego wykonana jest konstrukcja, nieco ściemniało, a na tarasie przymocowane są tablice z opisami szczytów. Jednak panoramy są takie same :)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Świat na fotografii


reklama