reklama
reklama

Słowacja: Wielki Chocz, Zamek Orawski i ruiny zamku Likawa

dodano: 2019-04-06 12:07 | aktualizacja: 2023-02-17 22:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: podroze.satkurier.pl

Wielki Chocz Zachęcona ciekawymi opisami i fotografiami znalezionymi w internecie, postanowiłam wybrać się w Góry Choczańskie leżące na Słowacji. Z ich najwyższego szczytu - Wielkiego Chocza, rozpościerają się bowiem fantastyczne widoki na Tatry, Niżne Tatry oraz Wielką i Małą Fatrę. Przy okazji odwiedziłam jeden z najpiękniejszych zamków na Słowacji - Zamek Orawski, oraz ruiny zamku Likawa znajdujące się u stóp Gór Choczańskich.

Wielki Chocz


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Wielki Chocz

Wielki Chocz (Veľký Choč) to najwyższy szczyt całych Gór Choczańskich zaliczanych do Łańcucha Tatrzańskiego w Centralnych Karpatach Zachodnich. W skład masywu wchodzą także: Mały Chocz (Malý Choč, 1465 m n p.m.), Zadni Chocz (Zadný Choč, 1288 m n.p.m.) i Przedni Chocz (Predný Choč, 1249 m n.p.m.).

Na przełęczy pomiędzy Wielkim, Małym i Zadnim Choczem znajduje się duża Średnia Polana (Stredná poľana) z szałasem, wykorzystywanym przez mało wymagających turystów do nocowania, oraz skrzyżowaniem szlaków turystycznych. Jest to dawna hala pasterska. Wiosną kwitną tam krokusy.
 
Średnia Polana
Krokusy kwitnące w marcu na Średniej Polanie
Na Średniej Polanie było w marcu tak ciepło, że można było chodzić w krótkim rękawku
Drogowskaz na Średniej Polanie
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama