reklama
reklama

Tatry: Na Kościelec spowity mgłą

dodano: 2020-10-26 14:27 | aktualizacja: 2020-11-13 14:28
autor: Anita Kaźmierska | źródło: podroze.satkurier.pl

Tatry - dolna stacja kolei na Kasprowy Wierch Wędrówka na Kościelec w Tatrach Wysokich, jaką odbyłam w czerwcu, potwierdziła pogląd, iż warto jest wybrać się w góry, nawet gdy o poranku - z uwagi na silne zamglenie - widzialność jest obniżona. Często bowiem mgła rzednie w godzinach popołudniowych, przez co oczom zaczynają ukazywać się fantastyczne widoki. Tak było i tym razem. Wprawdzie zamglenie zaczęło ustępować dopiero podczas schodzenia ze szczytu, jednak wspaniały krajobraz gór skontrastowanych z płynącymi po niebie białymi obłokami w pełni zrekompensował wcześniejsze niedogodności.

Anita K.
Tatry - Kościelec


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Droga powrotna do schroniska Murowaniec

Znad Zielonego Stawu do schroniska Murowaniec biegnie szlak o długości 2,2 km. Atrakcjami po drodze są: Litworowy Staw Gąsienicowy, dolna stacja kolei na Kasprowy Wierch oraz malutkie stawki - Troiśniak, Dwoiśniak i Jedyniak. Szlak wielokrotnie przebiega przez wody potoków, co stanowi nie lada problem po dużych opadach, ponieważ niekiedy przejście możliwe jest tylko po zdjęciu obuwia.
 
Zalany czarny szlak w Dolinie Zielonej Gąsienicowej
Czarny szlak biegnący obok Litworowego Stawu Gąsienicowego
Litworowy Staw Gąsienicowy, w oddali grań Małego Kościelca
Stawek Troiśniak z Pośrednią Turnią i Skrajną Turnią w tle
Dolna stacja kolei na Kasprowy Wierch
Drogowskaz przy dolnej stacji kolei na Kasprowy Wierch
Stawek Dwoiśniak

Powrót do Kuźnic

Hala Gąsienicowa przywitała mnie w godzinach popołudniowych zapierającymi dech w piersiach widokami. Soczysta zieleń traw i drzew w połączeniu z błękitem nieba, bielą chmur oraz szarością nagich skał dawała pożądane efekty na fotografiach. Nie mniej jednak każdy miłośnik gór doskonale wie, że fotografie, nawet te najpiękniejsze, nie są w stanie w pełni oddać uroku Tatr. Tam trzeba po prostu być - poczuć wyjątkowy mikroklimat tego miejsca i zanurzyć się w idealnej ciszy panującej wokół. Ogromnie żal było wracać...
 
Niebieski szlak schodzący pod schronisko
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polska


reklama