reklama
reklama

Wielka Wyspa Piaszczysta - Fraser Island - sam piach 123 x 22 km

dodano: 2017-12-09 21:29 | aktualizacja: 2019-10-16 13:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: podroze.satkurier.pl

Wyspa Fraser dingo Fraser Island, czyli Wielka Wyspa Piaszczysta, to mało znana w Europie wyspa i jednocześnie największa na świecie kupa piasku na wyspie - ma 123 km długości i 22 km szerokości. Leży przy wschodnim wybrzeżu Australii, około 200 km na północ od Brisbane w stanie Queensland. To prawie dziewiczy obszar o pow. 1840 km2, piaszczyste wzniesienia o wys. 244 m. Idealne miejsce do offroadu - zawsze 4x4, bo inaczej nie uda się wjechać na tę wyspę.

Fraser_mckenzie_JS_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jak się dostać na Fraser?

Na wyspę można dotrzeć promem z River Heads (South of Hervey Bay) do Kingfisher Bay i Wanggoolba Creek lub Inskip Point na północ od Rainbow Beach do Hook Point.
 
Antena satelitarna przy Rainbow Beach - jeszcze przed wjazdem na prom na Fraser

Tak jak już pisałem, do wjazdu na wyspę wymagany jest pojazd z napędem na cztery koła (z wyjątkiem Zatoki Kingfisher). Aby wjechać na wyspę, trzeba mieć pozwolenie, które jest wymagane dla pojazdów 4x4 i jest dostępne on-line z DERM oraz w kilku sklepach w Rainbow Beach. Kilka firm oferuje wynajem pojazdów z napędem na cztery koła. Autobusy turystyczne jeżdżą regularnie z Hervey Bay, Rainbow Beach i Noosa.
 
Nasza stara Toyota z napędem 4x4
W lesie deszczowym

My wjeżdżaliśmy promem od południowej strony wyspy, czyli od Inskip Point - wcześniej są też dwa kempingi - Beagle i SS Dorigo. Można też przepłynąć promem z River Heads, które jest bardziej na północ.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Australia i Oceania


reklama