reklama
reklama

Odkrywkowa kopalnia złota „The Super Pit"

dodano: 2017-02-15 20:21 | aktualizacja: 2019-10-28 13:51
autor: Gerard Malan | źródło: podroze.satkurier.pl

Gerard Malan The Super Pit W Australii interesująca jest wycieczka do jednej z największych kopalni odkrywkowych na południowej półkuli, popularnie nazywanej The Super Pit. Od roku 1893, kiedy dokonano pierwszego odkrycia samorodków złota w tym miejscu, wydobyto stamtąd ponad 1550 ton złota. Kopalnia jest położona około 600 km na wschód od Perth - stolicy Australii Zachodniej, obok miasteczka Kalgoorlie-Boulder.

Gerard Malan The Super Pit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Co ciekawe, 20 kwietnia 2010 roku w miasteczku Kalgoorlie-Boulder wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 5.0, które uszkodziło kilka zabytkowych budynków w Boulder. W Australii raczej rzadko są trzęsienia ziemi i to tak mocne.

Kalgoorlie-Boulder liczy 30 tys. mieszkańców. Jedna z atrakcji, choć można ją uznać za wątpliwą, jest Hay Street, czyli ulica domów publicznych, a także muzeum przekształcone z jednego domów publicznych. Jest tam tez historyczny budynek poczty australijskiej.
 
Miasteczko Kalgoorlie-Boulder

Wycieczkę do kopalni Super Pit można połączyć z wizytą w okolicach Esperance, o której jeszcze napiszemy.
 
Koło koparkoładowarki w kopalni - ma prawie 4 metry średnicy!
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Australia i Oceania


reklama