reklama
reklama

Odkrywkowa kopalnia złota „The Super Pit"

dodano: 2017-02-15 20:21 | aktualizacja: 2019-10-28 13:51
autor: Gerard Malan | źródło: podroze.satkurier.pl

Gerard Malan The Super Pit W Australii interesująca jest wycieczka do jednej z największych kopalni odkrywkowych na południowej półkuli, popularnie nazywanej The Super Pit. Od roku 1893, kiedy dokonano pierwszego odkrycia samorodków złota w tym miejscu, wydobyto stamtąd ponad 1550 ton złota. Kopalnia jest położona około 600 km na wschód od Perth - stolicy Australii Zachodniej, obok miasteczka Kalgoorlie-Boulder.

Gerard Malan The Super Pit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Hannans North Tourist Mine

Po zwiedzeniu kopalni, która jest czynna, warto podjechać nie tak daleko na północ, do Hannans North Tourist Mine, co może uzupełnić doświadczenie z materiałami wybuchowymi, wycofywanymi z użycia w kopalni, o duże ciężarówki i model Fimiston Open Pit.

Odmłodzona atrakcja turystyczna Hannans North (dawna nazwa Hall of Fame) stanowi świetny sposób na spędzenie czasu dla mieszkańców, rodzin, grup szkolnych i odwiedzających okolice Kalgoorlie-Boulder (bilet kosztuje 14 AUD).

Po zamknięciu Hall of Fame, to firma KCGM, jako główny sponsor, pełnił funkcję dozorcy Hannans North Tourist Mine od 2012 roku. Od tamtej pory obiekty turystyczne w Hannans North został ponownie otwarte. Obecnie trwa faza renowacji wiele odnowionych eksponatów.
 
Odkrywkowa kopalnia złota The Super Pit

Szczególne wrażenie robią duże samochody do przewożenia rudy oraz gigantyczne koparkoładowarki z trzymetrowymi łyżkami.
 
Autor pokazuje rozmiar tzw. łyżki gigantycznej koparki w kopalni złota - robi wrażenie!

Rozmiary opon samochodów ciężarowych i łyżki koparkoładowarek w kopalni Super Pit robią niesamowite wrażenie.
 
Ogromne koparkoładowarki

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Australia i Oceania


reklama