reklama
reklama

Odkrywkowa kopalnia złota „The Super Pit"

dodano: 2017-02-15 20:21 | aktualizacja: 2019-10-28 13:51
autor: Gerard Malan | źródło: podroze.satkurier.pl

Gerard Malan The Super Pit W Australii interesująca jest wycieczka do jednej z największych kopalni odkrywkowych na południowej półkuli, popularnie nazywanej The Super Pit. Od roku 1893, kiedy dokonano pierwszego odkrycia samorodków złota w tym miejscu, wydobyto stamtąd ponad 1550 ton złota. Kopalnia jest położona około 600 km na wschód od Perth - stolicy Australii Zachodniej, obok miasteczka Kalgoorlie-Boulder.

Gerard Malan The Super Pit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

KCGM produkuje około 8 proc. australijskiego złota. Długo, bo aż do 2012 roku była największym producentem złota w Australii. Jednak w ostatnim kwartale 2012 roku musiała oddać ten laur na rzecz kopalni złota Boddington Newmont.

Od czasu odkrycia złota do 2014 roku Golden Mile wyprodukował około 58 mln uncji złota. Zajmował pozycję piątego co do wielkości regionu produkcji złota na świecie. KCGM z kopalnią Super Pit przyczyniają się do pozycjonowania Australii jako drugiego co do wielkości producenta złota na świecie, po Chinach.
 
Plan dojazdu do kopalni Super Pit (wg map Google)
Największa odkrywkowa kopalnia złota The Super Pit

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Australia i Oceania


reklama