reklama
reklama

Majówka na chińskiej wsi w Hunan

dodano: 2017-05-01 10:04
autor: Justyna Sulisz | źródło: www.podroze.satkurier.pl

China_Baisha_jsulisz_360px.jpg Co można robić w Chinach w majówkę? Najlepiej udać się na chińską wieś, czyli pojechać busem tak daleko, gdzie nie sięga cywilizacja, przynajmniej ta europejska. Polki pojechały na majówkę na wieś w Chinach, żeby posmakować lokalnego jedzenia z regionu Changsha, a także zobaczyć muzeum martyrologii drugiej żony przywódcy Chin Mao Zedonga - Yang KaiHui.

gwiazda_china_podrozezantena_pl_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mapka z miejscowościami Baishaxiang i Kaihuizhen

Wycieczka rozpoczyna się na dworcu autobusowym Donghu Gate w chińskim mieście Changsha w prowincji Hunan. Stamtąd jedzie się busem około 100 km na północ do regionu nazywanego Kai Hui county, by w lokalnym resorcie agroturystycznym w okolicach Baishaxiang [白沙] miło spędzić czas majówki. Wygodny dojazd z Changsha drogą nr G4. Temperatura była całkiem przyjemna jak na majówkę - aż 28°C.
 
To jedziemy na chińską wieś!

Święto Pracy 1.05.2017 (poniedziałek) to dzień wolny i jedno z ważniejszych świąt w Chinach, tak jak w Polsce, ale w 2017 roku w Chinach dni wolne to 29.04 - 2.05. Powszechnie znana w Polsce majówka to również okazja dla Chińczyków na dłuższy odpoczynek, wtedy udają się na kilkudniowe urlopy. Planując wyjazd do Chin, należy spodziewać się wzmożonego ruchu turystycznego w czasie takich świąt/weekendów.
 
Wiosenne kwiaty

Pobyt w resorcie był przyjemny, bo kwitnie mnóstwo kwiatów. Jest niesamowicie kolorowo i barwnie. Kolorowe ryby w mini jeziorkach. Jest też dużo cieplej niż w Polsce.
 
Kolorowe ryby

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama