reklama
reklama

Święta w Wilnie nie tylko dla tradycjonalistów

dodano: 2017-11-30 15:55 | aktualizacja: 2023-02-17 22:20
autor: Władze miasta Wilno | źródło: Informacja prasowa

Wilno Kochasz świąteczną atmosferę? Uwielbiasz muzykę klasyczną? A może marzysz o tym, by w bajkowej, zimowej scenerii wziąć udział w zawodach biegowych? Jeśli tak, koniecznie wybierz się na Boże Narodzenie do Wilna, stolicy Litwy.

Wilno


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Świąteczne jarmarki to nie tylko Berlin, Wiedeń czy Praga. Mnóstwo - nie tylko tradycyjnych - atrakcji dla tych, którzy chcą poczuć magię Świąt skrywa Wilno.

Wilno to miasto, gdzie łączy się tradycja i współczesna popkultura, gdzie krzyżuje się klasyczna architektura i nowoczesny dizajn, gdzie jest miejsce na "Traviatę" i klubową imprezę z "Gwiezdnymi wojnami w tle", a świąteczne bajki przedstawiane są w 3D.
 

- 1 grudnia, włączeniem światełek na bożonarodzeniowych choinkach rozpocznie się w Wilnie sezon świąteczny - jarmarki zaproponują przysmaki i upominki, na główne ulice wyjedzie bożonarodzeniowa kolejka, zabrzmią świąteczne koncerty - zachęca dyrektor Wileńskiej Agencji Rozwoju Turystyki i Biznesu, Inga Romanovskienė. - Wizyta w Wilnie w sezonie świątecznym to wyjątkowe doświadczenie - tradycje przeplatają się z natchnionymi przez sztukę współczesną widowiskami i imprezami, które nie zakończą się aż do 7 stycznia.

Między 1 grudnia a 7 stycznia na gości, którzy wybiorą się do Wilna czeka mnóstwo rozmaitych atrakcji. Poza tradycyjnymi jarmarkami świątecznymi, gdzie można skosztować smakołyków - ciasteczek piernikowych, ciasta z makiem, żurawinowego kisielu - czy kupić oryginalne prezenty, w mieście organizowane są okolicznościowe zawody biegowe czy projekcje 3D dla najmłodszych. Coś dla siebie znajdą miłośnicy zarówno muzyki klasycznej ("Traviata") jak i klubowej (imprezy w fabryce kultury Loftas). Amatorzy kulinariów docenią szeroki wybór restauracji (tradycyjnych oraz nowoczesnych), targowiska i pełne smakowitości kafejki i piekarnie. Można również przejechać się świąteczną kolejką, odwiedzić Muzeum Zabawek, wstąpić na targi dizajnu i zrobić sobie pamiątkową fotkę z gigantyczną choinką w tle.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama